"Mecz dobrej woli" Wisła Kraków i Legia Warszawa

 

 

W dniu 3 września 2004 roku na wypełnionym po brzegi stadionie Wisły Kraków odbył się pierwszy w historii "Mecz dobrej woli”, w którym dwie drużyny ligowe postanowiły wspomóc szczytny cel. W towarzyskim spotkaniu Legia Warszawa pokonała Wisłę Kraków 4:0. Bramki dla stołecznej drużyny zdobyli: Sokołowski I (35 i 84), Sokołowski II (17) i Saganowski (40). Spotkanie poprowadzili Andrzej Sołtysik i Olaf Lubaszenko, wierni kibice odbydwu drużyn. Sędzią głównym meczu była Katarzyna Nadolska. Na linii bocznej asystowały Kinga Seniuk oraz Emilia Wnuk. Spotkanie trasmitowała na żywo telewizja TVN. Podczas całego spotkania na stadionie panowała wspaniała i towarzyska atmosfera. Nie wynik jednak był najważniejszy w tym spotkaniu.

Organizator meczu (Fundacja TVN "nie jesteś sam") postanowiła w ten pomóc w zbieraniu środków finansowych na rzecz Akcji Odnowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocimiu. Fundacja “nie jesteś sam” już od dłuższego czasu aktywnie wspiera naszą akcję gromadzenia pieniędzy na remont szpitala, a "Mecz dobrej woli” jest jej kolejną inicjatywą. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów i przesłanych przez widzów SMS-ów zostanie przekazany na remont Oddziału Intensywnej Terapii Noworodków naszego szpitala. Podczas całej imprezy udało się zebrać ponad 580 tysięcy złotych.

W taki sposób Mirosław Szymkowiak, Jacek Bednarz oraz Tadeusz Czerwiński zachęcali wszystkich kibiców do przyjścia na stadion Wisły Kraków.

"Zachęcam serdecznie wszystkich kibiców do przyjścia na mecz i wspomożenie pięknej akcji udzielenia pomocy chorym dzieciom - powiedział na konferencji prasowej pomocnik Wisły Mirosław Szymkowiak. - Ja niestety nie zagram, bo leczę kontuzję, ale będę kwestował i zbierał datki na remont szpitala. Piłkarze obydwu drużyn będą się na pewno szanować na boisku, mam nadzieję, że również kibice zachowają się kulturalnie".

"Legia czuje się wyróżniona, że będzie brała udział w imprezie, której dochód przeznaczony zostanie na szczytny cel - zapewnił rzecznik prasowy Legii Jacek Bednarz. - Zrobimy wszystko, aby akcja się powiodła. Żałuję tylko, że sam nie będę mógł zagrać w tym spotkaniu".

"Jest to dla nas satysfakcja, że zagramy w charytatywnym meczu i przyczynimy się w jakimś stopniu do ratowania ciężko chorych dzieci - dodał prezes Wisły Tadeusz Czerwiński. - Takie mecze będziemy chcieli rozgrywać także w przyszłości. Mam nadzieję, że w piątek wieczorem przyjdzie na nasz stadion wielu kibiców".

Pragniemy podziękować Fundacji TVN “nie jesteś sam” za wspaniałą inicjatywę, organizację i oprawę całej imprezy. Specjalne podziękowania należą się piłkarzom Legi Warszawa oraz Wisły Kraków za piękny mecz i emocje sportowe oraz kibicom, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę i gorący doping na trybunach. Dziękujemy wszystkim osobom, zarówno kibicom obecnym na stadionie oraz osobom, które poprzez wysyłanie SMS-ów pomogły nam zebrać tak wielką kwotę.  Jeszcze raz wszystkim dziękujemy i zapraszamy do odwiedzenia galerii.      

 

 

 

 

 

DZIĘKUJEMY !!!