"Wakacje w Domu" - V Festyn Rodzinny w Izdebniku 

 

Już po raz kolejny przedstawiciele Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocimiu odwiedzili Izdebnik (woj. małopolskie), gdzie tradycyjnie odbył się wakacyjny festyn rodzinny. „Wakacje w domu” to hasło, jakie przyświecało tegorocznemu festynowi, którego organizatorami był Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej z Izdebniku. Podczas całego festynu, wspólnie z przedstawicielami OSP z Izdebnika zbieraliśmy pieniądze na rzecz akcji odnowy naszego szpitala. Tego dnia, mieszkańcy Izdebnika oraz przyjezdni goście z wielkim sercem przekazali na ponad 
900 zł.

Program festynu, jak zawsze obejmował szereg atrakcji. Uczestnicy mogli m.in. obejrzeć sprzęt policyjny, można było także przelecieć się balonem, pojeździć „czterokołowcami”. Dla wszystkich uczestników przewidziano udział w różnych zabawach i loterii, w której na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów. Jak co roku uczestnicy pikniku mieli też możliwość skosztowania wybornej grochówki, która  została przyrządzona specjalnie na tą okazję. Główną atrakcją imprezy był już tradycyjnie mecz piłki nożnej rozegrany na stadionie LKS Jubilat, w którym strażacy OSP z Izdebnika zagrali z połączoną reprezentacją naszego szpitala oraz pracowników TVP3. Rywalizacje piłkarskie pomiędzy „doktorami”, „telewizorami” oraz strażakami wzbudzały niemałe emocje wśród licznie zgromadzonej widowni. Pomimo ostrej gry mecz zakończył się remisem 5:5. O tym wyniku zadecydowała emocjonująca seria rzutów karnych. Także w tym roku pogoda dopisała i gracze nie mieli większych problemów z bieganiem po boisku.

Bardzo dziękujemy Organizatorom Pikniku – Ochotniczej Straży Pożarnej oraz wszystkim, którzy pomogli w jego organizacji. Dziękujemy także ofiarodawcom za przekazane datki pieniężne na rzecz modernizacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - Prokocimiu.        

 

 

 

 

Foto: Paweł Zaszczudłowicz, Sylwia Drzymała