II BIEG CHARYTATYWNY
FUNDACJI TESCO DZIECIOM

W sobotę 31 sierpnia 2013 r. na krakowskich Błoniach odbył się drugi Bieg Charytatywny zorganizowany przez Fundację Tesco Dzieciom. W tym roku, każdy z uczestników biegu może wystartować w dwóch kategoriach biegowych: Bieg Rodzinny na trasie 3,5 km oraz Bieg Główny na trasie 10 km. Całkowity dochód z opłat startowych dla uczestników biegu oraz wsparcia sponsorów zostanie przeznaczony na potrzeby Kliniki Neurologii w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Bieg odbył się pod honorowym patronatem Wojewody Małopolskiego Jerzego Millera oraz Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Całkowita kwota, jaką udało się zebrać organizatorom to 94 495,75 zł! Łącznie w obu dystansach przebiegło 812 uczestników. W biegu na 10 km pobiegły 362 osoby, a w biegu rodzinnym na 3,5 km uczestniczyło 450 osób. Najstarszy uczestnik miał 85 lat. Najlepszy wynik w Biegu na 10 km to 32 min. 39 sek., a najlepszy rezultat Biegu Rodzinnego to 10 min. 41 sek. Na najmłodszych uczestników imprezy czekało wiele atrakcji, w tym upominki oraz liczne konkursy sportowe i plastyczne. Wyjątkową atrakcją była prezentacja radiowozów, motocykli i innego sprzętu prezentowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Fundacja Tesco Dzieciom podjęła decyzję o pomocy Klinice Neurologii Dziecięcej w maju 2012 roku. Wówczas zdecydowano, iż dochód z organizacji biegu charytatywnego zostanie przeznaczony na remont i doposażenie świetlic oraz zakup niezbędnego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Kwota, którą udało się pozyskać, dzięki hojności uczestników oraz licznych darczyńców, przekroczyła jednak najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Ostatecznie zebrano ponad 94 tys. zł. Za tę kwotę udało się przeprowadzić: całkowitą modernizację świetlicy: zakup mebli, zabawek, telewizora i odtwarzacza DVD, stołu bilardowego, gruntowną modernizację Pracowni Neurorehabilitacji i doposażenie w sprzęt rehabilitacyjny m.in. aparaty do masażu, stół rehabilitacyjny, stolik do fizykoterapii , taśmy rehabilitacyjne, rotor i laser, doposażenie sali telewizyjnej – meble , telewizor i odtwarzacz DVD
remont sali edukacyjnej – nowe stoliki i krzesełka, nowe gabloty, doposażenie oddziałów neurologii: 4 specjalistyczne łóżka szpitalne, 2 pompy strzykawkowe, pulsoksymetr i wózek do przewożenia pacjentów.

 

 


Foto:
-
Agencja reklamowa WE CAN
- prof. Krzysztof Fyderek
- Łukasz Fyderek