Międzynarodowy „Dzień Beatlesów” w Krakowie

10 lipca to dzień, w którym Beatlesi triumfalnie powrócili do Livepoolu ze swojej trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych oraz data premiery filmu „A Hard Day’s Night” z 1964 roku. Wtedy to ulice miasta były zatłoczone przez tysiące wiernych fanów. Celem spotkania jest odtworzenie tej unikalnej atmosfery beatlemanii każdego roku. To 24 godziny, w ciągu których ludzie mogą pokazać miłość do zespołu The Beatles celebrując ich muzykę. Pierwsze otwarcie Beatles Day nastąpiło 10 lipca 2009 roku w Szpitalu Dziecięcym Adler Hey. Zostało przeprowadzone przez siostrę Johna Lennona, Julię Baird, członkinię fundacji The Beatles Day, oraz patrona fundacji Ricka Partona.

W tym roku Beatles Day odbyło się jednocześnie w kilku miastach na świecie: Liverpool, Nowy Jork, Tokio, Sydney, Moskwa i po raz pierwszy w Polsce - w Klubie Studenckim Żaczek w Krakowie. Podczas krakowskiego spotkania odbyła się zbiórka dobrowolnych datków na rzecz Akcji Odnowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Na uczestników krakowskiego Beatles Day czekało wiele atrakcji. Mogli oni obejrzeć projekcje filmów z udziałem Wielkiej Czwórki z Liverpoolu, spotkać się ze znanymi gośćmi – zagorzałymi fanami Beatlesów, bawić się na dyskotece do białego. Najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych. Imprezę zorganizowała Fundacja Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego "Bratniak.

Serdecznie dziękujemy Organizatorom za wybranie naszego szpitala, jako beneficjenta Beatls Day oraz przeprowadzenie zbiórki.

Informację o Beatles Day przygotowała Pani Agnieszka Kuczara reprezentująca Fundację "Bratniak".


F
oto: Marcin Guzik